سری مستند بزرگ ،بزرگتر ،بزرگترین big bigger biggest

در عصر کنونی تمام افکار به سمت بزرگترین بودن است. و سازه های بسیاری (مانند : بلند ترین برج جهان، برج دبی با 600 متر ارتفاع و یا بزرگترین ناو امریکایی ، با 99000 تن وزن) با همین تفکر ساخته شده اند. ولی به نتیجه رسیدن تمام این دستاورد های قرن 21 که تمام اذهان را به خود جلب کرده است، بدون تامل در تاریخچه ی بزرگترین های عصر های گذشته غیر ممکن خواهد بود. سری جدید شبکه ی National Geographic با نام Big Bigger Biggest به بررسی مهندسی این سازه ها و سازه هایی که در زمان خود بزرگترین بوده اند و باعث رسیدن بشر به بزرگترین های عصر حاضر شده ، می پردازد.

برای دیدن اطلاعات فیلم در سایت شبکه ی National Geographic در اینجا کلیک کنید.

اگر با مجموعه ی Big , Bigger , Biggest آشنایی ندارید ، اول نگاهی به فصل های این مجموعه می اندازیم

فصل اول:

Skyscraper: برج الدوبی نام آسمان خراشی است که در ۲۱ سپتامبر سال ۲۰۰۴ شروع به ساخت آن شده است. این آسمان خراش ، بلندترین ساختمان ساخته شده به دست بشر است که ارتفاع آن به ۸۱۸ متر می رسد.طی برنامه ریزی های صورت گرفته ، برج در ۴ سپتامبر سال ۲۰۱۰ پرده برداری شد.این برج ، از برج مرکزی شهر دوبی به فاصله ۲٫۲ کیلومتر قراردارد و …

Aircraft Carrier:ساخت بزرگترین هواپیمای باربری جهان : مدل Antonov An-124 با حجمی حدود 400 تن ، این هواپیما تانک ها ، ترن ها و برخی هواپیماهای دیگر را بین نقاط مختلف جهان جابجا میکند.

Bridge: در این مستند با  Akashi Kaikyo پلی در ژاپن ملقب به طولانی ترین پل معلق در جهان آشنا می شوید.

Airport:فرودگاه هیترو در لندن شلوغ ترین فرودگاه بین المللی در جهان است. این مستند نشان می دهد که چگونه پیشرفت های تکنولوژی به مهندسان این قدرت را داده است که  مدرن ترین ترمینال دنیا با ظرفیت جابجایی  30،000،000 مسافر را بسازند.

فصل دوم:

Tunnel:ساخت بلندترین تونل جهان : تونل Gotthard Base با طول 57 کیلومتر در سوئیس که از زیر کوه های آلپ میگذرد و بزرگترین مشکل ترافیک اروپا را حل خواهد کرد.

Submarine:ساخت بزرگترین زیردریایی جهان: زیردریایی USS Pennsylvania که بزرگترین ماموت زیردریا لغب گرفت.

Aircraft:این مستند به ساخت بزرگترین هواپیمای دنیا اشاره دارد.

Oil Rig:ساخت بزرگترین سکوی نفتی جهان: ساخت سکوی نفتی معلق 45000 تن با نام Perdido در خلیج مکزیک با لوله هایی به طول 3 کیلومتر که در دریا گسترانده شده اند.

Dome:این مستند به ساختبزرگترین گنبد جهان پوشا استادیوم Oita در ژاپن می پردازد.

Cruise Liner:در این مستند با بزرگترین کشتی کروز جهان که به مبلغ هزینه 800.000.000 دلار ساخته شده است آشنا می شوید.

Space Station:ساخت بزرگترین ایستگاه فضایی: این ایستگاه که نام ISS و مخفف International Space Station را به آن داده اند قرار است در سال 2011 تکمیل شود. وزن این ایستگاه فضایی 450 تن بوده و به اندازه دو زمین فوتبال پهنا دارد.

Dam:این مستند به چگونگی ساخت بزرگترین  سد برق آبی جهان در چین می پردازد.

Telescope: در این مستند شما با بزرگترین تلسکوپ دنیا که بر روی کوهی در آریزونا ،با  بیش از 3،000 متر بالاتر از سطح دریا ساخته شده است آشنا می شوید.

Ferris Wheel:این مستند به چگونگی ساخت بزرگترین چرخ و فلک دنیا در سنگاپور می پردازد.دیدن این محصولات هم پیشنهاد می شود:
  • » مستند شهرهای عظیم mega cities شاهکاری دیگر از History Channel
  • » فیلم آموزشی بدنسازی Building the Efficient Athlete + کتاب PDF
  • » مجموعه کامل شعبده بازیهای کریس آنجل
  • » مستند شهرهای تاریخی گمشده و تمدن ها و گنجینه های زیرزمینی فراموش شده
  • » مستند سری های آموزش دفاع شخصی هاگانا Haganah F.I.G.H.T Series

  • ارسال نظر